• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

KOMUNIKAT 16.03.2020r.

Nowa Sól, 16.03.2020r.

Szanowni Państwo

            W związku z istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zawieszam edukacyjną działalność w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Soli w dniach od 16 marca do 25 marca 2020r.

Jednocześnie informuję, że działalność poradni odbywać się będzie zgodnie z przepisami prawa oświatowego i z zachowaniem terminów. Praca związana z wydawaniem opinii i orzeczeń będzie wykonywana zdalnie i systematycznie. Działalność Zespołu orzekającego będzie prowadzona
w przewidzianych terminach w sprawach dotychczas zdiagnozowanych dzieci i uczniów. Pracownicy Poradni pozostają do dyspozycji Dyrektora, który w miarę potrzeb będzie kontaktował się z nimi telefonicznie. Lista z aktualnymi telefonami pracowników pozostaje u Dyrektora.

W poradni czynny będzie sekretariat, w którym na bieżąco będą przyjmowane wnioski od klientów (drogą elektroniczną oraz tradycyjną).

Szczególną uwagę zwrócimy na prowadzenie interwencji kryzysowej w razie potrzeb.

Bez zmian będzie pracowała obsługa Poradni. W tym czasie placówka zostanie dokładnie posprzątana i zdezynfekowana, w tym pomoce do diagnozy i terapii w gabinetach oraz w sali diagnostyczno – terapeutycznej.

Wyznaczono spotkanie pracowników pedagogicznych Poradni na dzień 19 marca 2020 r. w celu ewaluacji podjętych działań i dostosowania ich do zmieniającej się sytuacji.

 Poradnia nie będzie podejmowała działań bezpośrednich z klientami z wyjątkiem interwencji kryzysowych dotyczących dzieci
i młodzieży.

 

Małgorzata Karimow

dyrektor Poradni Psychologiczno-                                                                                                                                                        Pedagogicznej w Nowej Soli

© 2017 Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

Please publish modules in offcanvas position.